Aktuality

Dovolená : 

V pátek 29.září 2023 bude ordinace uzavřena !

O svátcích a víkendových dnech využijte pro ošetření akutních onemocnění ordinaci LSPP v areálu nemocnice Rychnov nad Kněžnou (modro-bílá pruhovaná budova, vchod od polikliniky na Jiráskově ulici) - ordinační hodiny LSPP 8.00 - 20.00 hod.

Od 20. září 2023  již očkujeme proti chřipce - vakcínou Influvac Tetra  (proti 4 hlavním kmenům chřipkového viru.) . Lidé nad 65 let věku + někteří chronicky nemocní pacienti mají vakcínu hrazenu pojišťovnou,. Cena pro samoplátce je 400 , - Kč. 

Dále očkujeme proti klíšťové encefalitidě,  není třeba se na toto očkování objednávat, vakcínu FSME máme -   u lidí nad 50 let je zdarma.

Také celoročně očkujeme proti pneumokoku (vakcína PREVENAR): Jedná se o očkování proti nejčastějšímu původci zápalu plic.  Od r. 2017 je tato vakcína hrazena ze zdravotního pojištění pro všechny pacienty nad 65 let věku (hradí ji plně všechny zdravotní pojišťovny).  Očkování  doporučujeme zejména pacientům, kteří trpí chronickými chorobami  (cukrovka, onemocnění srdce, plic, ledvin, snížená imunita) a také těm, kteří ačkoliv jsou zdraví, přichází do častého kontaktu s dětmi.  Očkujeme celoročně, ale nejvhodnější doba pro Prevenar je od jara do podzimu.

© 2016 MUDr. Hana Rathouská, všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!