Aktuality


DOVOLENÁ V ORDINACI ve dnech 10. - 12. února 2021 !!!

Ve dnech dovolené zajišťuje zástup pro akutní onemocnění MUDr.Zdeněk Princ, Svatohavelská ulice 105, Rychnov nad Kněžnou., tel 494 530 016.


OČKOVÁNÍ proti  onemocnění COVID-19

S očkováním v naší ordinaci počítáme, ale až budeme mít vakcíny.  Zatím žádné nemáme. Výhledově bychom měli dostat vakcínu Astra -Zeneca  snad v březnu - dubnu 21. 

V současné době očkuje pouze očkovací centrum v nemocnici a to zdravotníky,  pracovníky v sociálních službách a seniory nad 80 let, kteří jsou zaregistrovaní v systému MZ.

Nadále očkujeme proti pneumokoku (vakcína PREVENAR): Jedná se o očkování proti nejčastějšímu původci zápalu plic.  Od r. 2017 je tato vakcína hrazena ze zdravotního pojištění pro všechny pacienty nad 65 let věku (hradí ji plně všechny zdravotní pojišťovny).  Očkování  doporučujeme zejména pacientům, kteří trpí chronickými chorobami  (cukrovka, onemocnění srdce, plic, ledvin, snížená imunita) a také těm, kteří ačkoliv jsou zdraví, přichází do častého kontaktu s dětmi.  Očkujeme celoročně, ale nejvhodnější doba pro Prevenar je od jara do podzimu.