Aktuality

Dovolená v ordinaci bude ve čtvrtek a pátek 29.- 30.12. 2022

Zástup pro akutní stavy v době dovolené zajišťuje MUDr.Jaroslava Richterová / MUDr.Petra Sommerová, Svatohavelská ulice 106, Rychnov nad Kněžnou.

O svátcích a víkendových dnech využijte pro ošetření akutních onemocnění ordinaci LSPP v areálu nemocnice Rychnov nad Kněžnou (modro-bílá pruhovaná budova, vchod od polikliniky na Jiráskově ulici) - ordinační hodiny LSPP 8.00 - 20.00 hod.

Očkování proti chřipce ještě do konce roku u nás možné.  Proti covidu nyní již neočkujeme, ev. budeme v r. 2023 upřesňovat dle zájmu pacientů. 

Nadále očkujeme proti pneumokoku (vakcína PREVENAR): Jedná se o očkování proti nejčastějšímu původci zápalu plic.  Od r. 2017 je tato vakcína hrazena ze zdravotního pojištění pro všechny pacienty nad 65 let věku (hradí ji plně všechny zdravotní pojišťovny).  Očkování  doporučujeme zejména pacientům, kteří trpí chronickými chorobami  (cukrovka, onemocnění srdce, plic, ledvin, snížená imunita) a také těm, kteří ačkoliv jsou zdraví, přichází do častého kontaktu s dětmi.  Očkujeme celoročně, ale nejvhodnější doba pro Prevenar je od jara do podzimu.

© 2016 MUDr. Hana Rathouská, všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!