Aktuality


Dovolená vánoce 2021:

zavřeno bude ve dnech 29. - 31. prosince 2021 (středa - pátek)

POZOR ve čtvrtek 23. 12. změna pracovní doby !!! ordinace bude otevřena od 10:00 - do 15:00 hod !! /+ máme zástup za MUDr.Richterovou/Očkujeme nadále proti covidu ( mRNA vakcína Moderna SPIKEVAX ) .
 Na toto očkování je nutné se předem objednat  !!!  Dostanete přesný den a čas očkování.  
Je doporučen odstup 5- 6 měsíců mezi 2. a 3. dávkou očkování /dle věku, nad 50 let  od 20.12. platí také 5 měs./
Je možno zahájit i nová očkování touto vakcínou ( 2 dávky v odstupu 4 týdnů), pro ty, kde dosud nejsou očkování .  Je to nejúčinnější vakcína na trhu, naše zkušenosti s její snášenlivostí jsou velmi dobré.  Očkování proti covid - 19 určitě doporučuji všem dospělým !


Nadále očkujeme proti pneumokoku (vakcína PREVENAR): Jedná se o očkování proti nejčastějšímu původci zápalu plic.  Od r. 2017 je tato vakcína hrazena ze zdravotního pojištění pro všechny pacienty nad 65 let věku (hradí ji plně všechny zdravotní pojišťovny).  Očkování  doporučujeme zejména pacientům, kteří trpí chronickými chorobami  (cukrovka, onemocnění srdce, plic, ledvin, snížená imunita) a také těm, kteří ačkoliv jsou zdraví, přichází do častého kontaktu s dětmi.  Očkujeme celoročně, ale nejvhodnější doba pro Prevenar je od jara do podzimu.

© 2016 MUDr. Hana Rathouská, všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!